تبلیغات
هخامنش کرمان

آمار بازید

کل بازدیدها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه پیش :
به روز رسانی :

فیلم کورش هخامنشی دارد ساخته می شود

درود

همان گونه که می دانید علی معلم ( تهیه کننده) و مسعود جعفری جوزانی ( کارگردان) دارند فیلمی درباره ی کورش هخامنشی می سازند.

سپاس از اینکه سر انجام کسی می خواهد بزرگان ایران را ارج نهد و برایشان فیلم بسازد.

حافظ می گه:

شهر خالی است ز عشاق، بود کز طرفی

مردی از خویش برون آید و کاری بکند؟

 

ولی از بخت بد نام فیلم را می خواهند « کورش کبیر» بگذارند و این که نام فیلم را « کورش کبیر» بگذارند مانند این است که به جای قرمه سبزی بگوییم:

قرمه وجتبل Vegetable

اگر این فیلم یک فیلم ایرانی است و می خواهید نام یک ایرانی و سرزمینش را به جهان بشناسید، پس باید نام فیلم را به زبان پارسی گذاشت که بهترین نام همان کورش بزرگ یا کورش هخامنشی است یا اینکه برگرفته از آنچه که در منشور کورش آمده است. مانند:

کورش: شاه جهان

کورش: شاه بزرگ

کورش: شاه چهار گوشه ی جهان

کورش: شاه دادگر

 

تا به کی ما ایرانیها باید به زبان پارسی کهن پشت کنیم و زبانهای بیگانه را بر آن برتری دهیم؟؟

 

همچنین گمان می رود که نقش کورش هخامنشی را راسل کرو، بازیگر نامدار هالیوودی بازی کند. این که نقش کورش هخامنشی را که یک ایرانی بود را یک بیگانه بازی کند برای همه ی ما ایرانیها ننگ و نیز برای یک فیلم ایرانی که درباره ی بزرگمرد سرزمین ایران است بسیار خنده دار است! همچنین اگر می بینیم که نقش اسکندر مقدونی و آشیل را کس دیگری بازی می کند، برای آن است که در سینمای هالیوود ساخته شده است، نه در سینمای میهنش.

اگر می خواهید بازیگرهای جهانی را به کار ببرید، بازیگرهای زن را به کار ببرید، چرا که بازیگرهای زن ایرانی باید موهای خود را بپوشانند، در حالی که زیبایی شهبانوها در موهایشان نیز بوده است. بنابراین می توانند برای نقش کاساندانا ( تنها همسر کورش هخامنشی) یک بازیگر زن فرنگی و با ناموری جهانی به کار ببرند.

بدرود

 
دسته بندی : وشت بگم , ایران باستان ,
تاریخ: پنجشنبه 1390/09/24 - 12:00 | دیدگاه شما و دیگران: ()